В останні зимові дні – 18 лютого, коли ще лютує мороз, але вже не за горами весна – зібрались на черговому засіданні методичного об’єднання вчителі початкових класів Кам’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
Роботу розпочали вчителі третіх класів, провівши ранкову зустріч на тему :«Як невидиме, може стати видимим». Педагоги порушили тему здорового способу життя та правильного харчування. Вчителі складали здорове меню для діток, виконували цікаві вправи з цеглинками LEGO.
Наступним питанням,яке лягло в основу МО було – « Професійний стандарт вчителя початкової школи» , як документ, що втілює сучасний підхід до визначення переліку та опису загальних і професійних компетентностей вчителя. Документ також містить опис професійних компетентностей вчителя в розподілі за кваліфікаційними категоріями – спеціаліст, спеціаліст другої категорії, спеціаліст першої категорії, спеціаліст вищої категорії.
Профстандарт дозволяє вчителям визначати чіткі орієнтири власного професійного розвитку, а також запобігає ризикам необ’єктивного оцінювання професійних компетентностей вчителів під час їхньої атестації та сертифікації.
Вчителі Зеленівська Л.В., Воробець М.В., Телегуз А.В. та Лазурко С.Ю. детально розкрили зміст трудових функцій Професійного стандарту:
Трудова функція А «Планування і здійснення освітнього процесу» (6 рівень НРК).
Трудова функція Б «Забезпечення і підтримка навчання, виховання і розвитку учнів в освітньому середовищі і родині» (6 рівень НРК).
Трудова функція В «Створення освітнього середовища» (6 рівень НРК). Трудова функція Г «Рефлексія та професійний саморозвиток» (7 рівень НРК). Трудова функція Д «Проведення педагогічних досліджень» (7 рівень НРК). Трудова функція Є «Надання методичної допомоги колегам з питань навчання, розвитку, виховання й соціалізації молодших школярів» (7 рівень НРК). Трудова функція Ж «Узагальнення власного педагогічного досвіду та його презентація педагогічній спільноті» (7 рівень НРК).
Трудова функція З «Оцінювання результатів роботи колег – учителів початкової школи» (8 рівень НРК).
Керівник МО вчителів початкових класів з виховної роботи Білійчук Г.В. та вчитель – асистент Карлійчук Д.М. розкрили актуальну тему інклюзивного навчання – «Незвичайні діти у звичайній школі».
Зокрема Галина Василівна зазначила, що усі діти різні, але всі вони рівні та процитувала слова видатного педагога В.О.Сухомлинського : «Знедолена природою дитина не повинна знати, що у неї слабкий розум, слабкі сили. Виховання такої дитини має бути у сто разів дбайливішим, ніжнішим, чуйнішим.»
Карлійчук Д.М., працюючи щодня з особливими дітьми, проаналізувала переваги інклюзивної освіти, а саме: дитина у колективі набуває важливого соціального досвіду; не прості, на перший погляд, завдання дають змогу актуалізувати його внутрішні комплекси та проблеми; виховний потенціал інклюзивної освіти виявляється у ставленні «звичайних» дітей до проблеми інклюзії.
Насамкінець хочеться процитувати Г.Форда:
«Зібратися разом – це початок.
Залишитися разом – це прогрес.
Працювати разом – це успіх.
Г.Форд
Тож працюючи разом у дружньому тандемі, вчителям початкових класів вдалося і вдається досягати успіху щодня! Так тримати!
Comments