top of page

Чи можете ви уявити своє життя без інтернету? Певно, що ні. Адже саме завдяки ньому ми можемо спілкуватися з людьми з будь-якого куточку світу, знаходити цікаву інформацію, шукати актуальні новини, рати участь у цікавих заходах тощо. І якщо дивитися лише з цього боку, то інтернет людині друг, і це не викликає сумнивів! Але є ще й інший бік, темний та небезпечний. Інтернет – зручний простір для шахрайства та злочинів. І подеколи вони настільки неочікувані, що підготуватися до них украй складно.

Звісно, інтернет може бути небезпечним. Але це зовсім не означає, що ми маємо відключити доступ до мережі та заховатися подалі. Насправді, ми можемо розібратися з усіма несподіванками, які нам готує інтернет-простір, та захиститися від небезпек. І обов'язково ми маємо навчити захищатися наших учнів!

ВЕБІНАРИ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ

 Вебінар «Безпечний інтернет: як захистити дітей від кібербулінгу». Любов Найдьонова, експерт із питань медіапсихології та протидії кібербулінгу, Президент Асоціації медіапсихологів та медіапедагогів України, розкаже про види, масштаби та стратегії протидії кібербулінгу в закладі освіти. Більш детально з планом вебінару ви можете ознайомитися безпосередньо на відповідній сторінці.

 

Вебінар «#Stop_Sexтинг. Сексуальні ризики інтернету: як провести урок в 7-11 класах». Анастасія Дьякова, національна експертка із захисту дітей від насильства Уповноваженого Президента України з прав дитини, є співавторкою уроку для вчителів на тему сексуальних ризиків інтернету. Вчителям запропоновано долучитися до всеукраїнської акції #STOP_SEXтинг та провести 5 лютого урок із теми «Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?». Надана на вебінарі інформація дозволить поговорити з дітьми та батьками на актуальну і непросту тему інтимних фото в інтернеті. Додаткові матеріали (план, презентацію, відео, буклет) до уроку ви можете завантажити за посиланням. Нагадаємо, що урок отримав рекомендації від Інституту модернізації змітсу оствіти (від 28.01.2019 №22.1/12-Г-21).

 

Вебінар «Безпека дітей та підлітків онлайн: кібер-булінг, секстинг, грумінг та контент, що шкодить»

Ще один вебінар від Анастасії Дьякової, яка ділиться експертною думкою щодо небезпек інтернету. Лектор пропонує шляхи подолання проблем. Рекомендуємо ознайомитися з наданим матеріалом, аби своєчасно попередити проблему. Адже оманливе відчуття безпеки в інтернеті може мати вкрай негативні наслідки для дітей.

Вебінар «Безпечний інтернет: як уникнути неприємностей у мережі»

Олена Дячук розкаже про основні правила поведінки в інтернеті, ви зможете вберегти себе та рідних. Якщо раніше треба було говорити з дітьми про їх безпеку на вулиці, громадських місцях, школі, то тепер виникає необхідність захисту школярів під час перебування в інтернеті. Зауважимо, що запропонований на вебінарі матеріал може допомогти і дорослим.

ТЕМАТИЧНІ СТАТТІ З ЖУРНАЛУ «НА УРОК»

Виховна година «Безпека дитини в інтернеті: про що необхідно говорити»

Ми зібрали для ознайомлення найбільш типові проблеми, з якими можуть зіткнутися діти в інтернеті, та описали шляхи їх подолання. Матеріал містить пам’ятку, яку можна роздрукувати та розмістити в класі, або роздати учням.

 

Тиждень безпечного інтернету: добірка матеріалів із Бібліотеки «На Урок»

Матеріали створені вчителями для вчителів. Добірка містить повноцінні тематичні розробки, які можна використати у якості натхнення для проведення виховних годин, або ж використати, адаптувавши до потреб класу.

Соціальні мережі: як уберегти учнів від залежності

Стаття пропонує низку ідей для проведення продуктивної виховної години під час Тижня безпечного інтернету. Матеріал пропонує ідеї мозкового штурму та схеми побудови розмови з дітьми, які мають вразливість до небезпек, які можуть зачаїтися в соціальних мережах.

Кібербулінг: загроза ХХІ століття

Стаття пропонує практичні поради з виявлення та нейтралізації негативного впливу кібербулінгу на дитину. Вчителю надаються інструменти, що допоможуть захистити учнів від негативного впливу кібербулінгу, що за тяжкістю наслідків стоїть на одному рівні з булінгом. Стаття містить пам'ятка для захисту від кібербулінгу, яку можна передати батькам школярів.

Інтернет-небезпека: поради вчителям для захисту учнів

Стаття містить огляд видів інтернет-небезпек та способів захисту школярів від них. Звісно, заборонити учням користуватися інтернетом неможливо, але повідомити про найпоширеніші загрози необхідно, можливо, це врятує когось з ваших учнів від необачних кроків.

7 мультфільмів для школярів про інтернет-залежність

Добірка яскравих мультфільмів про переваги сучасних технологій та приховані небезпеки. Матеріал допоможе урізноманітнити тематичний урок.

Додаткові подарунки від проекту – інформаційний плакат, на якому вказані контакти гарячої лінії правової та психологічної допомоги дітям, та плакат-пам'ятка «Безпечний Інтернет».

Не можемо не сказати і про  Всеукраїнський конкурс «Безпечний інтернет». Ми поновили його, ваші учні вже могли брати в ньому участь восени. Зараз з’явилася можливість виконати завдання і збагатитися новими знаннями і в інших дітей, які з тих чи інших причин не брали участь в конкурсних змаганнях восени. Нагадуємо, що діти перевіряють та поглиблюють власні знання про правила поведінки в інтернеті й одразу отримують нагороди за правильні відповіді. Для вчителів це можливість перевірити обізнаність дітей стосовно безпеки в інтернеті.

 

За матеріалами сайту На урок

Зворотній зв'язок

Дякуємо, що заповнили форму.

unnamed (1).jpg
2e4b203e0b1718cc0231180849c435f9.jpg
2e4b203e0b1718cc0231180849c435f9.jpg
01.png

Служба порятунку дітей

зображення_viber_2021-05-27_10-03-11.jpg
Співпраця з службою ювенальної превенції

Ст.інспектор СЮП ЧРУП ГУНП в Чернівецькій області

Капітан поліції

Урсу Валентин Мірчович

Тел. моб.: 0990391426

зображення_viber_2021-04-14_10-08-47.jpg
bottom of page